Koření doplní antibiotika
V laboratořích celého světa byly u koření objeveny vlastnosti ukazující na to, že z nich izolované látky nebo koření samo může zamezovat růstu nebezpečných choroboplodných zárodků.
Anýz zesiluje účinek antibiotik proti nebezpečným kmenům Escherichia coli.
Amom rajské zrno má antibakteriální účinek proti Escherichia coli, zlatému stafylokoku rezistentnímu vůči meticilinu (MRSA), Listerii monocytogenes, Mycobacterium tuberculosis a proti kvasinkám Candida.
Badyán a výtažky z něj působí proti Acinetobacter baumannii (původci zápalů plic a infekcí ran), Pseudomonas aeruginosa (při oslabené imunitě způsobuje zápaly plic, otravy krve a infekce ran) a MRSA (kožní infekce ran a záněty dýchacích cest).
Česnek má účinek na Mycobacterium tuberculosis a MRSA.
Dlouhý pepř – alkoholové výtažky z plodů působí proti Enterococcus faecalis (infekce močových cest), MRSA, Salmonela typhi (tyfus), Shigella sonnei (krvavé slizovité průjmy).
Kmín – silice z kmínových semen účinkuje proti Klbsiella pneumoniae (zápaly plic, infekce močových cest, otravy krve, záněty mozkových blan).
Koriandr - koriandrová silice působí proti E.coli, MRSA, Acinetobacter baumannii, salmonelám.
Máta peprná – obsahuje mentol, který má schopnost tlumit virulenci u Pseudomnas aeruginosa.
Růžový pepř – byla zjištěna silná účinnost proti zletému stafylokoku a E.coli.
Saturejka – některé součáti její silice působí např. proti Pseudomonas Aeruginosa.
Dosud bohužel neexistují velké studie na lidech, navíc každý člověk reaguje jinak, přesto určitě nezaškodí zařazovat více koření do svých jídelníčků.
Zdroj: Claudie Ritterová - Rostlinná antibiotika